SP113H18
DESCRIPTION
Cat Rental- Specs
Specs
Overview
Long Name:
Name:
SP113H18
Brand:
Multiquip
Status:
Current
Blade Guard Capacity
18 in / 457.2 mm
Maximum Cutting Depth
6.5 in / 165.1 mm
Power Source
Gasoline
Power
13 hp / 9.7 kW
Weight
214 lb / 97.1 kg
SEE HOW SP113H18 COMPARES AGAINST FREQUENTLY COMPARED PRODUCTS.
Walk-Behind Concrete Saws
SP113H18
- Brand
- Multiquip
- Status
- Current
- Blade Guard Capacity
- 18 in / 457.2 mm
- Maximum Cutting Depth
- 6.5 in / 165.1 mm
- Power Source
- Gasoline
- Power
- 13 hp / 9.7 kW
- Weight
- 214 lb / 97.1 kg
Selected Model
Walk-Behind Concrete Saws
SM 82-2
- Weber MT
- 17.72 in / 450 mm
- 6.5 in / 165 mm
- 12.87 hp / 9.6 kW
- 282.19 lb / 128 kg
SP118
- 18 in / 457.2 mm
- 3.25 in / 82.55 mm
- 5.5 hp / 4.1 kW