SP2S13H20
DESCRIPTION
Cat Rental- Specs
Specs
Overview
Long Name:
Name:
SP2S13H20
Brand:
Multiquip
Status:
Current
Blade Guard Capacity
20 in / 508 mm
Maximum Cutting Depth
7.5 in / 190.5 mm
Power Source
Gasoline
Power
13 hp / 9.7 kW
Weight
280 lb / 127 kg
SEE HOW SP2S13H20 COMPARES AGAINST FREQUENTLY COMPARED PRODUCTS.
Walk-Behind Concrete Saws
SP2S13H20
- Brand
- Multiquip
- Status
- Current
- Blade Guard Capacity
- 20 in / 508 mm
- Maximum Cutting Depth
- 7.5 in / 190.5 mm
- Power Source
- Gasoline
- Power
- 13 hp / 9.7 kW
- Weight
- 280 lb / 127 kg
Selected Model
Walk-Behind Concrete Saws
SP118
- 18 in / 457.2 mm
- 3.25 in / 82.55 mm
- 5.5 hp / 4.1 kW
- 270 lb / 122.47 kg
SP2S13H20A
- 20 in / 508 mm
- 7.5 in / 190.5 mm
- 11.7 hp / 8.72 kW